Volajte zadarmo 0800 801 100, Po-pia 8:00-16:00

0

Obľúbené produkty:

0
Košík

0

0,00

Nakúpte ešte za {0} a získate {1} ZADARMO!
Menu

Ako chrániť svoj tovar pred poškodením?

Dátum: 20.11. 2023

Dodržať perfektné podmienky pri skladovaní aj pri preprave vášho tovaru je takmer nadľudská úloha. Chráňte preto svoj tovar pred poškodením správnymi baliacimi materiálmi. Poradíme Vám, ako na to.


Ochrana tovaru pred vlhkosťou

Vlhkosť môže tovar poškodiť nielen pri lodnej preprave, ale aj pri dlhodobejšom skladovaní aj vo Vašom vlastnom sklade. Nie vždy sa totiž podmienky v skladovacích priestoroch darí držať pod kontrolou. Rozdiely v počasí a výkyvy teplôt môžu spôsobiť kondenzáciu vody dokonca aj vo vnútri obalu, v ktorom tovar skladujete či prepravujete. Nadmerná miera vlhkosti, ktorá dlhodobo na Váš tovar pôsobí, môže spôsobiť koróziu, oxidáciu alebo pleseň. Ani krátkodobé vystavenie tovaru vlhkosti (napr. dážď pri preprave) však nie je dobré podceňovať. Ako ochrániť tovar?


Antikorózne vrecia

Sú skvelou ochranou všetkého tovaru, ktorého súčasťou sú kovové súčiastky a komponenty. Ochráni tovar pred koróziou, ktorú môže spôsobiť dlhodobé skladovanie v priestoroch so zvýšenou vlhkosťou alebo prepravou cez more. Ochráňte svoj tovar pred koróziou pomocou osvedčených antikoróznych vriec značky Zerust.


Vysúšacie vrecká

Sú vhodné najmä na ochranu elektroniky, kovových súčiastok, obuvi, textilu a ďalšieho tovaru, ktorý by mohol byť v dôsledku skondenzovanej vlhkosti vo vnútri balenia akokoľvek znehodnotený. Vysúšacie vrecká s Bentonitom obsahujú prírodný íl, ktorý prebytočnú vlhkosť spoľahlivo absorbuje. Podobným typom vysúšadla je Silikagel, ktorý je oproti ílu umelo vyrobený. Jedná sa o pórovitý, zrnitý materiál, ktorý na pohľad môže pripomínať drobné kamienky skla. Na našom e-shope nájdete široký výber vysúšacích vreciek i vysúšadlá voľné, ktoré nie sú do sáčkov balené. Môžete tak vybrať sušidlo presne podľa potrieb Vašich produktov.Plastové obálky

Spoľahlivo ochráni Váš tovar pred vlhkosťou aj dažďom počas cesty k Vašim zákazníkom. Pre dlhodobejšie skladovanie odporúčame kombinovať s vysúšacími vrecúškami. Plastové obálky sú vhodné najmä na zasielanie mäkkého tovaru, ako je napríklad oblečenie. Nemusíte sa v nich však báť posielať aj akékoľvek iné produkty. S použitím správneho fixačného materiálu, ako je napríklad bublinková fólia či bublinkové vrecká, k vašim zákazníkom dorazí v poriadku. Plastové obálky za trvale nízke ceny vyberajte u nás. Veľa rozmerov skladom.Ochrana tovaru pred otrasmi a nárazmi

Častá manipulácia v skladových priestoroch aj na ceste k zákazníkom zvyšuje riziko poškodenia vášho tovaru v dôsledku otrasov aj nárazov. S pomocou akých obalov je možné toto riziko znížiť na minimum?


Flo-Pak

Obľúbený fixačný materiál, ktorý spoľahlivo tlmí otrasy a nárazy a zároveň zabraňuje poškriabaniu tovaru. Fixačné telieska Flo-Pak sú veľmi ľahké a antistatické. Sú vyrábané z materiálu, ktorý sa na skládke rozloží do 60 mesiacov.
Bublinková fólie

Patrí medzi základné vybavenie všetkých expedičných pracovísk. Vďaka svojim vlastnostiam ochráni tovar nielen pred rozbitím, ale aj pred vonkajšou vlhkosťou. Okrem toho má dobré izolačné schopnosti a navyše je 100% recyklovateľná. Na našom e-shope môžete vyberať z mnohých rozmerových variantov líšiacich sa šírkou fólie aj dĺžkou návinu. Zaujímavou perličkou je Bublinková fólia v praktickej krabici. Pokiaľ ale potrebujete ochrániť len drobné produkty a veľká rola bublinkovej fólie by Vám v sklade prekážala, vyskúšajte vrecká z bublinkovej fólie.Bublinkové obálky

Drobnejší tovar pred nárazmi aj vlhkosťou spoľahlivo ochráni bublinkové obálky. Sú vysoko odolné voči pretrhnutiu. Produkty do nich ľahko a rýchlo zabalíte vďaka samolepiacemu pásiku.


Kartonové obálky

vysoko pevnou a ekologickejšou alternatívou vyššie spomínaných obálok. Kartónové obálky sa vyrábajú z pevnej vlnitej lepenky. Je možné do nich baliť aj objemnejšie predmety, pretože je možné prispôsobiť ich výšku až na 50 mm (podľa rozmeru obálky). Veľkým benefitom kartónových obálok je úspora času pri balení vďaka samolepiacemu prúžku.Prepravné krabice na víno

Sklenené fľaše s vínom sú veľmi náchylné na rozbitie a preto je obzvlášť dôležité pevné a bezpečné balenie. Zásielkové krabice na víno majú špeciálnu konštrukciu s extra výstužou, ktorá zaistí, že každá z fliaš je dostatočne zabezpečená. Na našom e-shope nájdete zásielkové krabice v rôznych veľkostiach, napr:
Výstražné a bezpečnostné prvky

Riziko poškodenia tovaru je možné znížiť aj s využitím výstražných prvkov, ktoré sú zreteľné pre všetkých, ktoré s balíkom manipulujú. 


Výstražné samolepky a lepiace pásky

Výbornou prevenciou pred poškodením tovaru pri preprave sú bezpečnostné samolepky. Pri balíkoch opatrených bezpečnostnými symbolmi je riziko nedbalého zaobchádzania výrazne nižšie ako pri neoznačených zásielkach. Na našom e-shope nájdete výstražné lepiace pásky s označením "fragile" alebo "krehké". Skladom máme aj niekoľko druhov bezpečnostných etikiet, ktoré okrem toho napr. upozorňujú, že sa balík nesmie klopiť, alebo že je tovar háklivý na vlhkosť.
Ochranu svojho tovaru pred poškodením zaistíte aj tým, že sa vyvarujete klasickým chybám v balení. Prečítajte si náš článok "Na čo si dát pozor pri balení zásielok".


Pokiaľ si neviete s výberom obalu rady, radi Vám poradíme. Stačí zadarmo zavolať na našu zákaznícku linku  0800 801 100 alebo napísať na info@paketo.sk.
Seznam produktů

Heureka Paketo.cz na Firmy.cz Ceska kavlita Platebni brana Asociace pro elektronickou komerci Shoptet partner

0800 801 100Volajte zadarmo, Po-pia 8:00-16:00

Dolní Jasenka 279
75501 Vsetín

Akcie a novinky e-mailomZľava 10 % na prvý nákup pri odbere noviniek.

Editácia, odhlásenie

Copyright © 2022 Paketo s.r.o. , Všechna práva vyhrazena.