Na čo si dať pozor pri balení zásielok? | paketo.sk

Volajte zadarmo 0800 801 100, Po-pia 8:00-16:00

0

Obľúbené produkty:

0
Košík

0

0,00

Nakúpte ešte za {0} a získate {1} ZADARMO!
Menu

Na čo si dať pozor pri balení zásielok?

Dátum: 1.11. 2022

Máme tu začiatok novembra. Predvianočný zhon a chaos bude čoskoro v plnom prúde a e-shopy by na to mali byť dobre pripravené. Ako výberom správneho obalu môžete predísť zbytočným komplikáciám, sa dozviete v tomto článku.

 

To, v akom obale pošlete svojim zákazníkom ich objednávku môže ovplyvniť mnohé. Poďme sa pozrieť, aké obalové materiály Vám môžu pomôcť znižovať zbytočné náklady a ako sa vyhnúť chybám, ktoré by mohli mať zlý vplyv na reputáciu Vášho e-shopu alebo na počty reklamácií.


Pozor na malé objednávky v príliš veľkých krabiciach.

Už ste niekedy obdržali objednaný tovar v 5x väčšej krabici? Spomeňte si, aký pocit to vo Vás vyvolalo. Zrejme ste si pri najmenšom ťukali na čelo alebo krútili hlavou nad tým, kto mohol také malé produkty zabaliť do takej veľkej krabice. Tzv. "over-packing" je bohužiaľ pomerne častou chybou  slovenských aj českých e-shopov. Dajte si pozor, aby ste vy, alebo Vaši skladníci nerobili podobnú chybu. V snahe expedovať čo najviac objednávok v čo najkratšom čase nehľadiac na padnúci obal, môžete spôsobiť viac škody ako úžitku. Zvoľte pre svoje zásielky správnu veľkosť obalu. Môžete tak ušetriť náklady za prepravu aj za výplňový materiál. Predídete tiež riziku poškodenia, ktoré je v prípade nepadnúceho obalu výrazne vyššie. A navyše nebudete pred svojimi zákazníkmi vyzerať hlúpo a neekologicky.Ako na to? Buďto sa môžete zásobiť klasickými krabicami v mnohých veľkostných variantoch a pri balení vždy vyberať vhodnú veľkosť krabice, čo je vhodný spôsob, obzvlášť, ak máte napr. menší e-shop s nižším množstvom objednávok za deň. O priestory v sklade sa však nemusíte obávať. Radi sa s Vami dohodneme na spolupráci v podobe pravidelných objednávok, kedy vďaka dodávkam Just-in-time Vám príliš veľká zásoba krabíc nebude vo Vašich priestoroch prekážať. Výhodou tejto spolupráce je aj náš zľavový program pre pravidelných zákazníkov.


Ďalšou možnosťou, ako na to, je nákup špeciálnych krabíc s nastaviteľnou výškou. Uspôsobiť výšku krabice veľkosti jej obsahu tak môžete ľahko vďaka vopred pripraveným ohybom.


TIP: Na našom e-shope ľahko narazíte na krabice so samosvorným dnom a ďalšími konštrukčnými vychytávkami. Ich skladanie Vám ušetrí veľa času a tak Vám vznikne viac priestoru napríklad na správnu voľbu veľkosti krabice. Nájdete ich označené štítkom "Extra rýchle balenie".


Navyše vďaka optimálnej voľbe zásielkových obalov môžete ušetriť za poštovné. Produkty, ktoré bezpečne zabalíte do krabíc spĺňajúcich konkrétne vonkajšie rozmery môžete zasielať lacnejšie, napr. ako Odporúčaný list, alebo cez Z-box od Packety.
Pozor na ťažké produkty v príliš mäkkých škatuliach

Zákazníci v dnešnej dobe už veľmi dobre vedia, že balíček, ktorý javí známky poškodenia, by od prepravcu rozhodne nemali prevziať. V takom prípade potom vznikajú zbytočné náklady aj starosti. Ako ale poškodeniu balíka predísť? Dbajte na dostatočne pevné krabice podľa charakteru tovaru, ktorý v nich hodláte prepravovať či skladovať.Klasické krabice z trojvrstvovej vlnitej lepenky (3VL alebo tiež 3VVL) na väčšie, ale ľahšie zásielky určite postačia. Ak však posielate produkty s väčšou hmotnosťou, alebo posielate produkty na veľkú vzdialenosť (napr. do zahraničia alebo dokonca cez oceán), nebojte sa použiť päťvrstvovú vlnitú lepenku. Pri tých najťažších produktoch potom odporúčame určite zasielať v škatuliach na palete.


Naopak veľmi ľahké produkty, ktoré posielate po niekoľkých kusoch odporúčame baliť do obálok. Na mäkký tovar, ako je napr. oblečenie, bohato postačia recyklovateľné plastové obálky, alebo ekologickejšie obálky papierové. Pre náchylnejšie, ale napriek tomu menšie produkty, ako napr. drobná elektronika, odporúčame obálky kartónové, ktoré sa svojou pevnosťou vyrovnajú krabičkám a taktiež je možné u nich prispôsobiť výšku balenia. Stále veľmi obľúbené sú aj obálky s bublinkovou fóliou.


Pozor na špecifické produkty v nesprávnych škatuliach

Typickým príkladom je víno. Prepravné aj darčekové krabice na fľaše vína musia byť vysoko pevné a disponovať mriežkou či iným konštrukčným riešením, ktoré zabezpečia, aby fľaše v krabici pevne sedeli a nemohli sa navzájom dotýkať. Zásielkové krabice na víno sú vyrobené z vysoko pevnej vlnitej lepenky a disponujú aj extra vystužením, ktoré fľaše ochránia aj pri nedbalej manipulácii so zásielkou.Špecifické sú aj kalendáre a knihy. Tieto produkty sú častým Vianočným darčekom nielen v mnohých firmách, ale aj domácnostiach. Vedeli ste ale, že existujú špeciálne krabice na kalendáre alebo na knihy? Na našom e-shope máme obe tieto kategórie v mnohých veľkostiach a tak je takmer isté, že padnú ako uliate. Umožní Vám tak bezpečné zasielanie a výrazne zníži riziko poškodenia tohto pomerne náchylného tovaru.


Ďalšími príkladmi krabíc na špecifické produkty sú krabice na tlačoviny alebo tubusy. Tieto krabice sú určené na prepravu dokumentov, blokov či iných papierových a tlačených materiálov od malých formátov A5, až po veľké plagáty, ktoré môžete zrolované zasielať v tubusoch.


Výberom správneho obalu ochránite svoje produkty na ceste k Vašim zákazníkom a predídete tak zbytočným reklamáciám.Potrebujete s výberom krabíc poradiť? Obráťte sa na naše zákaznícke centrum na tel. čísle 0800 801 100 nebo na info@paketo.sk.
Heureka Paketo.cz na Firmy.cz Ceska kavlita Platebni brana Asociace pro elektronickou komerci

0800 801 100Volajte zadarmo, Po-pia 8:00-16:00

Dolní Jasenka 279
75501 Vsetín

Akcie a novinky e-mailomZľava 10 % na prvý nákup pri odbere noviniek.

Editácia, odhlásenie

Copyright © 2022 Paketo s.r.o. , Všechna práva vyhrazena.