Volajte zadarmo 0800 801 100, Po-pia 8:00-16:00

0

Obľúbené produkty:

0
Košík

0

0,00

Nakúpte ešte za {0} a získate {1} ZADARMO!
Menu

Chcete baliť zásielky ekologicky?

Máme pre vás niekoľko tipov, ako na to. Spoznajte výhody ekologických obalov, vyberte si tie správne a buďte šetrní k životnému prostrediu. Vaši zákazníci to určite ocenia.

1. Kartónové krabice s nastaviteľnou výškou

Baľte zásielky bez plytvania, a to tak, že jednoducho upravíte výšku krabice podľa vašich potrieb. Ušetríte tak nielen za dopravu vďaka menšej veľkosti krabice, ale taktiež budete môcť znížiť množstvo výplňového materiálu. Tieto krabice sú z pevnej, trojvrstvovej vlnitej lepenky (3VVL). Veľkou výhodou týchto krabíc je tiež to, že disponujú lepiacim pásikom na rýchle uzatváranie a tiež samosvorným dnom na rýchle skladanie bez lepenia. Ideálne riešenie, ako poslať balík ľahko a skutočne rýchlo. Vaši zákazníci určite ocenia aj špeciálny trhací prúžok pre ľahké otvorenie krabice bez použitia nožníc.

Na našom e-shope vyberajte z niekoľkých veľkostí:

2. Papierové alebo kartónové obálky

Tieto poštové obálky sú ideálne na jednoduché posielanie balíkov, najmä pre e-shopy. Okrem klasického lepiaceho prúžku disponujú ešte jedným lepiacim prúžkom na spätné odosielanie zásielky z dôvodu reklamácie či výmeny tovaru. Majú tiež odtrhovaciu pásku pre ľahké otvorenie zásielky. Okrem ľahkej recyklovateľnosti je veľkou výhodou týchto obálok ich variabilná výška. Papierové obálky sú skvelé napr. na zasielanie balíkov s oblečením. Kartónové obálky sú z pevnejšieho materiálu. Nie je problém v nich pri použití dostatočnej výplne zasielať aj sklo. Preto sú vhodné napr. na posielanie kozmetických balíčkov, s rôznymi doplnkami stravy alebo zdravou výživou. Sú skvelé aj pre posielanie kníh.

3. Ekologické výplne

Sú to výplne do balíkov, ktoré nielen, že ochránia váš tovar pred otrasmi a nárazmi, ale taktiež sú vyrobené z recyklovateľných či rozložiteľných materiálov. Na našom e-shope máme v ponuke mnoho druhov takýchto fixačných výplní balíkov: 

Najznámejšia je asi kartónová výplň (Kartónová striž), alebo papierové výplne do krabíc. Často využívané sú aj preložky z vlnitej lepenky.

Vlna drevitá je vyrobená z prírodného dreva a často pripomína slamu alebo hobliny. Okrem svojich fixačných vlastností je skvelá ako dekorácia. Je možné ju opakovane používať ako dekoračnú výplň do balíkov a darčekových krabíc. Dá sa však využiť aj napr. ako podstielka pre domácich miláčikov, alebo napríklad ako účinný podpaľovač.

Sizzlepak je papierová výplň do balíkov, ktorá nielen, že tlmí nárazy a otrasy a je vhodná aj na zasielanie ťažkých predmetov, ale tiež má antistatické účinky. Vo vašich škatuliach navyše vďaka svojmu vzhľadu bude vyzerať veľmi štýlovo a dizajnovo.

Medzi ekologické výplne patrí aj FLO-PAK, ktorý je známy ako polystyrénová výplň do balíkov a na prvý dojem veľmi ekologicky nevyzerá. Medzi eko výplne je ale možné ho zaradiť najmä preto, že je vyrobený zo 100 % recyklovaného materiálu a je možné ho opakovane využívať, alebo znova aj ďalej recyklovať. Je ľahučký, antistatický a zabráni poškriabaniu prepravovaného tovaru.


4. Papierové samolepiace pásky

Majú vysokú priľnavosť a sú veľmi pevné. Predovšetkým sú ale papierové lepiace pásky ľahko recyklovateľné spoločne s kartónovou krabicou.


5. Papírové tašky 

Skvelá alternatíva igelitových tašiek. Na našom e-shope máme papierové tašky v čistom dizajne, bez potlače. Môžete si na ne ale ľahko natlačiť svoje vlastné logo napríklad len s pomocou pečiatky.6. Bavlnené tašky

Ešte ekologickejšie, než tie papierové sú tašky bavlnené. A to samozrejme vďaka pevnosti a životnosti materiálu (100% bavlna). Majú tak možnosť dlhodobého, opakovateľného využitia. Na našom e-shope máme skladom látkové tašky bez potlače. Tieto bavlnené tašky s dlhými ušami sa dajú nosiť cez rameno, čo mnohí určite ocenia najmä na nákupoch.

 

 

 Chystáte sa na svadbu, či narodeninovú oslavu a chcete, aby aj Vaše darčekové obaly boli ekologické? Prečítajte si náš článok Ako predĺžiť život darčekovým obalom.


Vyberajte ekologické obaly  z nášho širokého sortimentu na paketo.sk a využite množstevné zľavy, alebo zľavový program pre registrovaných zákazníkov. V prípade otázok nás neváhajte kontaktovať


Seznam produktů

Heureka Paketo.cz na Firmy.cz Ceska kavlita Platebni brana Asociace pro elektronickou komerci Shoptet partner

0800 801 100Volajte zadarmo, Po-pia 8:00-16:00

Dolní Jasenka 279
75501 Vsetín

Akcie a novinky e-mailomZľava 10 % na prvý nákup pri odbere noviniek.

Editácia, odhlásenie

Copyright © 2022 Paketo s.r.o. , Všechna práva vyhrazena.