Volajte zadarmo 0800 801 100, Po-pia 8:00-16:00

0

Obľúbené produkty:

0
Košík

0

0,00

Nakúpte ešte za {0} a získate {1} ZADARMO!
Menu

Buďte IN, baľte EKO

Dátum: 20.7. 2020

Vieme, že balenie do ekologických obalov nie je v dnešnej dobe len šikovným marketingovým nástrojom, ale hlavne známkou postoja firmy k životnému prostrediu.


K takémuto ekologickému baleniu možno využiť kartónové a papierové obaly, ktoré sa dajú ľahko recyklovať. U nás nájdete širokú škálu recyklovaných a recyklovateľných obalov, výplní do balíkov aj papierových pások. Pre jednoduchšiu orientáciu v sortimente sme pre Vás najžiadanejšie eko produkty zaradili do novej kategórie EKO produkty.


Eko obaly a výrobky samozrejme nájdete tiež v jednotlivých kategóriách, napríklad:


Krabice a boxy
Kartónový nábytok
Baliaci papier
Papierové lepiace pásky
Fixácie a výplne
Kartónové prepravky


Výber vhodného obalu


Vždy záleží na rozmeroch a charakteru baleného tovaru. Klopové krabiceveľmi pevné a sú tak vhodné aj pre ťažšie predmety. Možno do nich ľahko zabaliť aj krehkejšie tovar, čí viac kusov tovaru.


K balenie hranatého tovaru, napríklad kníh či katalógov možno využiť špeciálnu kartónové obaly, ktoré prispôsobíte veľkosti balenej zásielky. Pohodlne zabalíte tovaru bez nutnosti lepiacej pásky, ktorá už je súčasťou obalu.


Poštové krabice s rôznymi typmi zámočkov alebo samolepiacim pásikom sa jednoducho a rýchlo skladajú. Veľmi oceníte ich flexibilitu pri balení. Kaštieľ zaručuje bezpečnosť tovaru. Hodí sa na zasielanie oblečenia, kozmetiky a drobného tovaru.


Výplň zásielok 


Existuje široká škála výplní zásielok. Najpoužívanejším je kartónová striž, ktorá sa vyrába z použitých kartónov. Ide tak o jednu z najlacnejších možností fixácie.


Nielen pre balenie zásielok, ale aj darčekov možno využiť Sizzlepak a vlnu drevitú. Sizzlepack je trojvrstvový pravidelne tvarovaný papier. Je vhodný aj pre balenie ťažkých predmetov. 


Vlna drevitá je vhodná predovšetkým ako ekologický dekoračný materiál s prírodným vzhľadom. Na jeho výrobu nepoužíva žiadna chémia, nezaťažuje tak životné prostredie.


Ľahko rozbitné a inak krehký tovar je dôležité zabezpečiť proti poškodeniu. Skvelým fixačným materiálom pre takýto tovar je vlnitá lepenka. Lepenka je dodávaná v roliach, takže vždy využijete presne potrebné množstvo, aby nedochádzalo k zbytočnému plytvaniu. Úloha je možné objednať v rôznych šírkach, takže si vždy vyberiete rozmer, ktorý potrebujete.


Výborným pomocníkom pri balení je bezpochyby aj baliaci papier, ktorý je tiež výbornou ochranou tovaru proti znehodnoteniu. Jedná sa o veľmi univerzálny baliaci materiál, ktorý využijete aj ako výplňový materiál do balíkov. Baliaci papier dodávame v rolách v niekoľkých rozmeroch, ktoré zabezpečia pohodlné balenie.


Finálne zabalenie


Na konečnej dobalení zásielky nesmie chýbať papierová samolepiaca páska. Pásku možno jednoducho recyklovať s krabicou. Páska je popisovateľná a možno ručne odtrhávať.


Ide to aj inak ...


Ak to povaha vášho tovaru dovoľuje a nepotrebujete nutne svoj tovar zasielať zákazníkom balené v krabiciach, sú tu ďalšie spôsoby, ako tovar ekologicky zabaliť. Takéto balenie si napriek tomu zachová ochrannú a transportné funkciu.


Ideálne pre balenie a transport čerstvého tovaru, ako je napríklad ovocie, zelenina alebo mliečne výrobky z miestnych fariem,  kartónové debničky/prepravky. Tovar na nich vyzerá perfektne a dotvára celkový prírodný vzhľad. Na balenie niektorých druhov ovocia a zeleniny možno využiť jutové vrecia, ktoré sú vyrobené z prírodného jutového textilného vlákna.


Zákusky, koláče a ďalšie sladké dobroty štýlovo a ekologicky zabalíte do kraftových odnosek, ktoré ponúkame v rôznych veľkostiach, vrátane vložky pre bezpečnú fixáciu cupcakes či muffinov.


Ďalším možným spôsobom balenia sú papierové tašky, ktoré sú elegantné a zároveň praktické. Hodí sa predovšetkým v maloobchode, ale využitie nachádzajú aj pri balení darčekov klientom, zákazníkom, dodávateľom, či obchodným partnerom.
Seznam produktů

Heureka Paketo.cz na Firmy.cz Ceska kavlita Platebni brana Asociace pro elektronickou komerci Shoptet partner

0800 801 100Volajte zadarmo, Po-pia 8:00-16:00

Dolní Jasenka 279
75501 Vsetín

Akcie a novinky e-mailomZľava 10 % na prvý nákup pri odbere noviniek.

Editácia, odhlásenie

Copyright © 2022 Paketo s.r.o. , Všechna práva vyhrazena.